- Celestion CDX14-3050 1.4" 75W HF Driver 8 Ohm
- Home
- Home
- Live Sound
- Live Sound
- Celestion Speaker Parts
- Celestion Speaker Parts
- Compression Drivers
- Compression Drivers
Current Top Sellers
Browse by Tag
12" 15" 18" active Active Loudspeaker Active Monitor Active Speaker Active Speakers Active Studio Reference Monitor Active Subwoofer acus advance afx air akai alesis alnico alto alto pro alto professional amps amx apc Apollo arkiv axis bass basstraveler bluetooth total bracket bt total cartridge case cocoon command mesh kit concorde Condenser Microphone controller cover creamback Decks denon denon dj digi digital piano digitrack DJ S djrane drum machine drums Dynamic Vocal Microphone electro drums elektro ewi ex demo FL flight case fluid focusrite fog fogger frequency G12 speaker guitar guitar amp guitar amps guitar lead Guitar Wireless Sysytem guitars hardcase hardware haze hazer Headphone Amplifier headphones headrush headshell hp1100 hp600 hp800 interface iPad itrackdock izotope keyboards keytar lighting lights looping low marq marshall maudio mcx8000 media player melodyne merch microphone microphone lead Microphone Stand microphones mixer mixers Mixing Console mixtrack monitors motorized mount mpc mpd mpk mpx Multi Pattern Condenser Microphone nectar 3 neutron 2 neutron 3 nightclub ns7 numark ofs6t ofs8 OM oneforstrings 6t oneforstrings8 ortofon Ozone 7 ozone 8 pad paige capo Passive Speaker Passive Subwoofer pioneer plugin bundle plugins Portable PA Portable USB Microphone post production Power Amplifier pro pro-s Production propellerhead rack kit rane rane dj reason recycle repack roland rx rx 7 RX5 SALE RX6 RX7 S-120 samplepad sampler scratch Serato shirts slipmat slipmats Soft case software bundles speaker cable spectrum Stereo Mixer Strike strike kit strike pro kit studio Studio Monitors studiofoam stylus sub Subwoofers surge kit synth system one timecode transactive trap trouper truesonic ts ts2 ts208 ts210 ts212 ts215 ts315 ts408 TS410 ts412 turntable Turntables tx208 tx210 tx212 tx215 tx312 Uber UberPA udg upgrades usb USB Condenser Microphone vocal vocalsynth 2 vortex wireless Wireless System
Product Description
Celestion CDX14-3050
1.4" 75W HF Driver 8 Ohm
SPECIFICATIONS:
- Construction Material: TI
- Impedance: 8 Ohms
- Power Rating: 75W
- Size: 1.4"